09220669450 – 03133931360

قیمت دستگاه آسیاب گندم صنعتی و خانگی

انواع آسیاب گندم
آنچه خواهید خواند:

دستگاه آسیاب گندم و جو برحسب عملکرد و ظرفیت در مدل های مختلفی ساخته می شود. اما اینکه کدام یک مناسب شماست، موضوع این مطلب است. در این جا به معرفی هرکدام از آسیاب ها پرداخته ایم تا شما انتخاب بهتری داشته باشین.
کارخانه‌های تولید آرد نان، برنج، تولید بیسکویت و… از جمله کارگاه هایی هستند که آسیاب از مهم ترین تجهیزات ان ها به شمار می رود. از این دستگاه ها همچنین برای آسیاب حبوبات، مواد عطاری و گیاهان دارویی، انواع ادویه و… استفاده می شود.

انواع دستگاه آسیاب گندم و سایرغلات

دستگاه‌ آسیاب گندم و جو در دو مدل صنعتی و نیمه صنعتی ساخته می شود. نوع نیمه صنعتی را می توان به عنوان آسیاب گندم خانگی و عطاری ها به کار برد. حال به معرفی هریک به همراه اطلاعات فنی و قیمت می پردازیم.

اسیاب گندم و جو 1

قبل از آنکه به بررسی هریک از این مدل های آسیاب بپردازیم، بدنیست به طور اجمالی با رنج قیمت ها آشنا شوید:

قیمت دستگاه آسیاب گندم خانگی و صنعتی

  • 15 میلیون تومان قیمت اسیاب گندم خانگی و عطاری
  • 32 الی 69 مییون تومان قیمت آسیاب نیمه صنعتی
  • بالای 670 میلیون تومان قیمت آسیاب صنعتی

آسیاب گندم نیمه صنعتی

از این مدل آسیاب ها برای کارگاه هایی با ظرفیت کم تا متوسط استفاده می شود. همچنین برخی از آن ها مناسب استفاده در مغازه های عطاری و حتی مصارف خانگی هستند.
مکانیزم تمام آسیاب های گندم چکشی است. صرف نظر از ظاهر دستگاه ها، آنچه باعث تفاوت میان آن ها شده است، ظرفیت آسیاب روزانه است. در تصویر زیر سعی کردیم در یک نگاه تمام دستگاه های آسیاب را برحسب کاربرد به شما معرفی کنیم.

انواع دستگاه آسیاب نیمه صنعتی

  • آسیاب های نیمه صنعتی چکشی
  • آسیاب رومیزی عطاری
  • آسیاب گهواره ای

انواع دستگاه آسیاب گندم خانگی

آسیاب گهواره ای و رومیزی دو نمونه از پرفروش ترین آسیاب های برقی خانگی و عطاری هستند. هستند. نوع گهواره ای با قدرت موتور 2400 وات و سرعت موتور 30 هزار دور بر دقیقه، ظرفیت آسیاب مواد سخت و نرم را در رنج 1 الی 6 کیلو در ساعت دارد. ( 1 کیلو برای مواد سخت و 6 کیلو مواد نرم)
یکی از دلایل محبوبیت این آسیاب، ابعاد کوچک،وزن کم و قیمت بسیار ارزان است که آن را مناسب فضاها و کسب و کارهای کوچک و خانگی است.

آسیاب عطاری رومیزی

آسیاب رومیزی عطاری یکی دیگر از آسیاب های نسبتا کوچک است که قدرت موتور فوق العاده اش، یکی از مزایای برتر آن شده است. این آسیاب یکی از بهترین آسیاب های ادویه، گندم و سایر غلات است که فضای بسیار کمی اشغال می کند، وزن نسبا کمی دارد و قدرت موتور فوق العاده بالایی دارد. برای کسانی که در ابتدای کار هستند و قصد توسعه آن در حد یک مغازه عطاری بزرگ دارند، این آسیاب رومیزی پیشنهاد می شود.

گندم خانگی قیمت

مشخصات فنی آسیاب رومیزی عطاری:

قدرت موتور 2400 وات / دور موتور 15 هزار الی 30 هزار دور در دقیقه / ظرفیت آسیاب مواد سخت و نرم به ترتیب 10 و 35 کیلوگرم در ساعت است. وزن این آسیاب 14 کیلوگرم و در ابعاد ۴۸۲۰۳۵ سانتی متر می باشد. موتور کار شده بروی دستگاه آرمیچر بوش المان است که یکی از قدرتمندترین موتورهای حال حاضر است. از دیگر مزایای منحصربفرد این دستگاه،تیغه های بکار رفته بروی دستگاه است که از جنس فولاد آبکاری شده وضد زنگ می باشد. جهت دریافت خروجی در سایزهای مختلف، همراه دستگاه 5 عدد مش ( توری ) قرار دارد.

آسیاب های نیمه صنعتی چکشی

آسیاب نیمه صنعتی یک آسیاب تک ورودی است که دارای سه چکش (عموماً قطعات مستطیلی شکل از فولاد سخت شده) است که به طور مساوی از یکدیگر فاصله دارند و به یک محور چرخشی متصل می‌شوند که با سرعت بالایی با استفاده از یک موتور الکتریکی قدرتمند در داخل یک محفظه دندانه دار می‌چرخند و دانه‌ها با برخورد پی در پی با چکش‌ها و دیوار محفظه، با سرعت بالا تبدیل به پودر می‌شوند.
از جمله این آسیاب ها، آسیاب نیمه صنعتی عطاری و آسیاب چکشی است که به مختصری از اطلاعات فنی هریک اشاره نموده ایم:

مشخصات فنی آسیاب چکشی

این دستگاه آسیاب گندم در رده نیمه صنعتی قرار دارد و برای ظرفیت های تولید 100 الی 350 کیلوگرم در ساعت مناسب است. البته این دستگاه خود در سه مدل با قدرت موتورهای مختلف یعنی از 5، 10 و 15 اسب بخار ساخته می شود. بنابراین متناسب با نیاز خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.
فرآیند پودر و بلغور کردن مواد توسط تیغه های فولاد سخت شده و با عملکرد چکشی صورت می گیرد. وزن دستگاه بسته به مدل از 95 الی 120 کیلوگرم متغییر است. سرعت موتور نیز 3000 دور بر دقیقه است.
مشاهده اطلاعات دقیق و قیمت دستگاه آسیاب چکشی

آسیاب نیمه صنعتی عطاری

همچون نمونه قبلی، عملکرد این دستگاه چکشی و جنس چکش ها از فولاد سخت شده می باشد. قدرت موتور2250 وات ( سه اسب بخار است) و برای ظرفیت های متوسط 50 کیلوگرم در ساعت مناسب است.
مشاهده اطلاعات دقیق و قیمت دستگاه آسیاب نیمه صنعتی عطاری

دستگاه آسیاب گندم صنعتی

دستگاه آسیاب صنعتی بسته به نیاز مشتری با مخزن و ورودی بزرگتر ساخته می شود و دارای چکش های بیشتری نسبت به مدل نیمه صنعتی خود می باشد. دستگاه آسیاب گندم صنعتی جهت مصارف کلان نظیر کارخانه‌های صنایع غذایی، تولید گیاهان دارویی، آسیاب ادویه جات، آسیاب گندم و جو و….کاربرد دارد.

آسیاب گندم صنعتی

قدرت موتور آسیاب های صنعتی از 20، 40، 70، 100، 120، 150 ، 200 اسب بخار است . از آنجایی که اطلاعات فنی هر مدل بروشور جدایی می خواهد. برای مشاهده قیمت آسیاب های صنعتی گندم و… کلیک کنید.
با این وجود تصویر فوق به طور اجمالی به چند مورد از این ها اشاره کرده ایم.

چانچه به خرید یا مشاوره هر کدام از این دستگاه نیاز داشتید می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره های تماس: 03133931360 - 09220669450

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیرا