09220669450 – 03133931360

خط شستشوی سبزی های برگی (شستشو تا بسته بندی سبزیجات)

در جوامع امروزی که مشغله افراد زیاد است و فرصت آماده سازی بسیاری از مواد غذایی را در منزل ندارند، محصولات غذایی آماده مصرف تبدیل به یکی از اقلام سبد هر خانوار شده است. یکی از این مواد غذایی آماده انواع سبزی های فراوری شده هستند. با راه اندازی خطوط فراوری سبزیجات برگی امکان آماده سازی سبزیجات در تناژهای بالا و همچنین سرعت و کیفیت بالا ایجاد کرد. از این طریق کیفیت محصول به خوبی حفظ شده و نیاز مصرف کننده در ظرفیت های بالاتر نیز تامین می شود.

vegtavle

سفارشی سازی خط تولید مشاوره و طراحی خط تولید قبل از خرید راه اندازی و اجرای خط در محل آموزش استفاده از دستگاه ها خدمات پس از فروش ضمانت محصولات

تصاویر و ویدیو خط شستشوی سبزی

خط فرآوری سبزیجات برگی
خط فرآوری سبزیجات برگی موبایل

معرفی تجهیزات خط شستشو و بسته بندی سبزیجات برگی

نوار نقاله بازرسی سبزیجات یا نوار دستچین

قبل از شروع مراحل شستشو، باید قسمت های خراب و مواد زاید همانند برگ های پلاسیده و گندیده، مواد اضافی همانند ریگ، چوب و ضایعات دیگر از سبزی جـــــدا گردند. سبزیجات بوسیله نوار بازرسی رو به جلو حرکت میکنند و در دسترس اپراتورها قرار میگیرند تا به صورت چشمی به جدا کردن اقلام معیوب بپردازند و از خط خارج کنند.

مشاهده ویدیو محصولات

برای مشاهده عملکرد دستگاه های صنایع غذایی نیکوپک بروی تصویر زیر کلیک نمایید.

معرفی خط کامل سبزی

امروزه با توجه به سیر صنعتی شدن زندگی در خانواده ها، سبزیجات آماده محبوبیت زیادی دارند و برای تولید آن ها روش ها و دستگاه های پیشرفته ای در بازار موجود می باشد تا علاوه بر افزایش سرعت تولید بتوان محصولات را با استانداردهای بهداشتی و با کیفیت بالا تولید کرد. فرآوری سبزی به روش سنتی سرعت بسیار پایینی داشته و کیفیت روش صنعتی را نیز ندارد. علاوه بر این در روش سنتی به دلیل نیازمندی به تعداد نیروی کار بالا و همچنین مصرف بی رویه آب، بسیار پرهزینه می باشد. در دنیای مدرن جهت صرفه جویی در مصرف آب، صرفه جویی در وقت و زمان، شستشوی اصولی و بهداشتی و همچنین کم کردن هزینه ها، از دستگاه های اتوماتیک استفاده می شود که علاوه بر افزایش چندین برابری سرعت، کیفیت نهایی سبزی فراوری شده بسیار بیشتر می‌شود.

نیکوپک تولید کننده انواع دستگاه های صنایع غذایی، کلیه تجهیزات مورد نیاز برای یک خط فرآوری سبزیجات برگی را طراحی و تولید می کند.

مراحل خط تولید سبزیجات برگی

خط تولید سبزیجات برگی شامل مراحل مختلفی است. تجهیزات این خط با توجه به نیاز فرآیند، نوع سبزیجات، میزان تولید، متراژ کارخانه طراحی و ساخته می شوند. این خط شامل مراحل بازرسی و دستچین کردن، خرد کردن، شستشو، آبگیری،  بسته بندی و …..می باشد که هر یک با توجه به نیاز مشتری حذف و اضافه می شود. پاک کردن سبزیجات به روش دستی و با اپراتور انجام می شود. برای راحتی کار می توان یک نوار نقاله تهیه کرد . بر روی نوار بازرسی یا دستچین، ضایعات سبزیجات از خط خارج می شوند.

در مرحله بعدی سبزیجات پاک شده را در وان آرامش می خیسانیم تا گل و لای و آفت کش ها و سایر بقایای سطح سبزیجات از بین برده شود. در صورتیکه سبزیجات از خانواده کلم و کاهو بودند قبل خواباندن در وان باید آنها را برای شستشوی بهتر خرد کرد. در مرحله بعد سبزیجات از طریق نوار نقاله مشبک وارد دستگاه شستشوی سبزیجات میشوند. در این انتقال، سبزیجات توسط آبپاش‌ها با آب تمیز به خوبی شسته می شوند. آب سرریز شده از طریق سطح سوراخ شده به مخزن فیلتر منتقل می‌شود. تمام شن و ماسه و مواد باقیمانده سبزیجات از طریق فیلتراسیون استاندارد استوانه‌ای مشبک جداسازی می‌شوند، در نتیجه آب در مخزن شستشو بازیافت می‌شود.

زباله‌های فیلتر شده را می‌توان در زیر فیلتر ظرف استوانه‌ای در سطل زباله جمع‌آوری کرد. نیروی محرکه نوار نقاله مشبک یا سوراخ‌دار توسط یک موتور گیربکس تامین می‌شود. علاوه بر این، یک دمنده برای تمیز کردن مداوم نوار نقاله مشبک نصب‌ شده است.در مخزن شستشو، سبزیجات توسط یک سیستم پمپ قدرتمند و نازل‌های آب که در هر دو طرف دیواره‌های جانبی (برای چرخش محصولات) و در ابتدای دستگاه (برای راندن محصولات به جلو) قرار دارند، کاملاً شسته می‌شوند.

در دستگاه سبزی شور اتوماتیک محصولات توسط یک ظرف استوانه‌ای شکل بزرگ (حشره گیر) در آب فرو می‌روند. به دلیل وجود حشره گیر سوراخ‌دار، حشرات (شناور) فیلتر شده و از بین می‌روند.دستگاه شستشوی سبزی اتوماتیک معمولاً برای سبزیجات ظریف (برگ‌دار) استفاده می‌شود تا از آسیب رسیدن به محصول جلوگیری شود. جهت گرفتن آب اضافی سبزی پس از مرحله شستشو از دستگاه آبگیر سانتریفیوژ استفاده می شود. در صورت نیاز  خط تولید سبزی ها توسط دستگاه خرد کن سبزی خرد میشوند و سپس می توان آنها را سرخ کرد. همه ی این مراحل به نیاز تولید بستگی دارد .

برای بسته بندی سبزیجات انواع دستگاه ها در بازار موجود می باشد که با توجه به میزان و نوع سبزی باید آن را انتخاب کرد. برای این منظور بیشتر از دستگاه سیل وکیوم استفاده می شود.

خط شستشوی سبزیجات

در خط شستشوی سبزی میتوانید سبزی خوردن، سبزی قورمه، سبزی کوکو و تمام سبزیجات برگی اعم از نعنا،پونه، ریحان، رزماری، مرزه، تره، گشنیز، جعفری و هر سبزی ای که مدنظر دارید را با دقت بسیار بالا به صورت اتوماتیک فرآوری و پردازش کنید. خط شستشوی سبزی با تمیز کردن دستی سنتی متفاوت است. شستشوی دستی تنها می‌تواند یک شستشوی سطحی و دم دستی انجام دهد که آن‌طور که باید و شاید بهداشتی نیست. ولی امروزه دستگاه ها قابلیت‌های ویژه و به‌روزی دارند و مجهز به امکانات خاصی هستند.

خط شستشو سبزی از نوار نقاله مشبک برای انتقال محصولات استفاده می کند. کمپرسور فشار بالای هوا، حباب تولید می کند که باعث می شود سبزیجات غلط خورده و به طور موثری ناخالصی های چسبیده به سطح سبزیجات را جدا کند. در این حین، حرکت چرخشی محصولات در مخلوط آب و حباب، از آسیب رسیدن به سبزیجات به طور موثری جلوگیری می کند.

در حین انتقال سبزیجات، اسپری های آب برای حذف آب کثیف روی سطح محصولات وجود دارند. در ضمن، پس از اینکه اسپری های آب محصولات را تمیز کردند، آب به طور خودکار به داخل مخزن آب جاری می شود تا با آب موجود در مخزن آب جایگزین شود. این فرایند، تمیزی آب را در مخزن حفظ می‌کند و به افزایش میزان اثر پاک کنندگی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب کمک می‌کند. محصول میتواند مستقیماً پس از تمیز شدن وارد مرحله بعدی پردازش شود.

شما می توانید انواع دستگاه شستشوی سبزی اصفهان را از نیکوپک به صورت کاملا تضمینی با ضمانت کتبی 18 ماهه و خدمات پس از فروش 10 ساله دریافت نمایید. همچنین برای تکمیل خط خود می توانید سایر دستگاه ها را از نیکوپک خریداری نمایید.

مزایای خط تولید سبزیجات آماده بصورت مکانیزه

  • تجهیزات خط شستشوی سبزی سفارشی ساز هستند که می توانند در یک مجموعه یا در خط مونتاژ کار کنند. این تجهیزات را می توان با توجه به خروجی مورد نظر مشتری، اندازه سبزی، ویژگی های محصول و غیره طراحی و تولید کرد.
  • در دستگاه شستشو سبزیجات می توان سرعت شستشو را با توجه به نوع محصول تنظیم کرد. همچنین فیلتراسیون سه مرحله ای آب و اسپری حبابهای آب، تاثیر تمیز کردن را دو چندان میکند.
  • این خط کاملاً از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و از نظر ظاهری بسیار زیبا  و بادوام است.
  • عملکرد آن تمام اتوماتیک با راندمان بالا و مصرف انرژی پایینی دارد.
  • دارای کارکرد و نگهداری آسان با عملکرد قابل اعتماد است.
  • کار کردن با دستگاه سبزی شور اتوماتیک حتی برای کارمندان آماتور نیز آسان است.
  • دستگاه سبزی شور اتوماتیک دارای جعبه سوئیچ فولاد ضدزنگ با دکمه‌های روشن و خاموش کردن پمپ، انتقال ارتعاشی و حشره گیر، توقف اضطراری و کلید اصلی می‌باشد.
  • دستگاه سبزی شور اتوماتیک به‌ طور خودکار از آب پر می‌شود. سنسورهای سیال موجود در مخزن فیلتر سطح آب را به‌ طور دائمی کنترل می‌کنند و در صورت لزوم به‌ طور خودکار آب دستگاه تأمین می‌شود.
  • استفاده چندین مرحله‌ای شستشو در دستگاه شستشو سبزیجات، کوچک‌ترین آلودگی‌ها را از بین خواهد برد.