09220669450 – 03133931360

انواع وان شستشو اتوماتیک و ساده

انواع وان شستشو اتوماتیک و ساده
آنچه خواهید خواند:

در راه اندازی اغلب واحدهای تولید و فرآوری مواد غذایی، یکی از مراحل اولیه و البته اساسی، به کارگیری انواع وان شستشو اتوماتیک و ساده است. از جمله این واحدها می توان به کارگاه های شستشوی میوه و سبزی، واحد های تولید میوه و سبزی خشک، کارگاه های تولید انواع سالاد بسته بندی، کارخانه های تولید انواع نوشیدنی، کارخانه های تولید شوریجات، مربا، رب و… اشاره نمود.

مشاهده قیمت وان شستشو مکانیزه و ساده

کاربرد انواع وان شستشو اتوماتیک و ساده

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع وان استیل صنعتی که در ظرفیت های مختلف به صورت ساده و اتوماتیک تولید می شوند آشنا نماییم. بدین ترتیب شما پس از خواندن کامل این مقاله به راحتی می توانید متناسب با نیاز خود، بهترین وان یا دستگاه شستشوی میوه و سبزی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که اگر نیاز به دریافت مشاوره یا استعلام قیمت دارید می توانید با کارشنان نیکوپک از طریق پرنمودن فرم زیر یا شماره های تماس درج شده در ارتباط باشید.

همانطور که تا کنون متوجه شدید، وان های شستشو چه در نوع ساده و چه مکانیزه کابرد گسترده ای در صنایع غذایی، شیمیایی و دارویی دارند. به طور کل از انواع وان استیل صنعتی ساده برای نگهداری مواد و بعضا شستشو استفاده می شود. در حالیکه برای شستشو و ضدعفونی کامل میوه و سبزی از دستگاه های شستشو مکانیزه ( اتوماتیک) استفاده می شود. در ادامه به طور کامل به شرح هرکدام پرداخته ایم.

وان استیل صنعتی ساده

اولین نوع از دسته بندی وان های شستشو،وان استیل معمولی (ساده) است.جنس مخزن این وان ها را می توان در دو نوع پلی اتیلن یا استیل تهیه نمود که وان استیل محبوبیت بیشتری دارد.

وان استیل صنعتی با توجه به مصارف گوناگون طراحی و ساخته می‌شود و نوع استیل آن برحسب نوع موادی که در آن نگهداری می شود، تعیین می شود. معمول ترین نوع استیل این وان ها که کارایی زیاد و قیمت مناسب تری هم دارد، استیل 304 است و برای نگهداری یا شستشوی مواد غذایی مناسب است.

نوع دیگر استیل مصرفی برای وان ها، استیل 316 می باشد که در مقابل زنگ زدگی، استقامت بیشتری دارد. همچنین در مقابل موادی چون اسید سولفوریک، هیدروکلریک، استیک، فرمیک و تارتاریک مقاومت مطلوبی از خود نشان می دهد. به همین خاطر اغلب کابرد این استیل برای مواد شیمیایی و دارویی است. از این رو قیمت وان استیل صنعتی 316 بیش تر از استیل 304 است.

استیل صنعتی ساده

همانطور که گفته شد این وان های استیل ساده اغلب برای نگهداری مواد مختلف استفاده می شوند. از جمله موارد مصارف آن برای:

  • نگهداری انواع گوشت و مواد پروتئینی در مغازه ها، رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی
  • خنک کردن مواد داغ کارگاه هایی چون قنادی ها
  • نگهداری مواد غذایی، شیمیایی و دارویی
  • ارگاه های تولید لبنیات
  • در نانوایی ها و..
  • حمل مواد در رستوران ها و… به کمک وان های چرخدار
  • شستشوی میوه و سبزیجات

البته در خصوص کاربرد وان های استیل ساده برای شستشوی میوه و سبزی باید یادآور شویم که برای کارگاه هایی با ظرفیت روزانه کم ( حداکثر 100 کیلو گرم در روز ) می توان از این وان ها استفاده نمود. چرا که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از دستگاه های مکانیزه هستند.

وان شستشو اتوماتیک یا دستگاه شستشو اتوماتیک

اگر بروی وان استیل موتورهای گیربکس، پمپ آب و حباب ساز نصب شود، این دستگاه از عملکرد ساده به مکانیزه تغییر نموده و به آن وان شستشوی اتوماتیک یا دستگاه شستشو اتوماتیک گفته می شود. این دستگاه های مکانیزه شستشو، با حذف اپراتور، موجب افزایش راندمان وظرفیت تولید و کاهش هزینه ها می شوند. به این ترتیب سودآوری بیشتر کارگاه های شستشوی سبزیجات و… فراهم می شود. حال بهتر است با عملکرد این موتورها در دستگاه های مکانیزه شستشو میوه و سبزی بیشتر آشنا شوید.

در ادامه فیلم دستگاه شستشوی میوه و سبزی حبابدار را خواهید دید:

عملکرد موتورهای دستگاه مکانیزه شستشو سبزی

همانطور که نام بردیم سه موتور برای دستگاه های شستشوی میوه و سبزی به کار می رود که هرکدام عملکرد مجزایی دارند. تفاوت این دستگاه های مکانیزه با نوع ساده بسیار متفاوت است و همین موضوع موجب اختلاف قیمتی بسیار در آن ها شده است. در دستگاه های مکانیزه می توان موتور حباب ساز را حذف نمود و حدود 8 درصد از قیمت را کاهش داد. اما نباید فراموش کرد که این موتور موجب شستشوی بهتر مواد می شود و پیشنهاد میشود که هنگام خرید به این مساله توجه داشته باشید.در ادامه به طور خلاصه به عملکرد هرکدام از این موتورها پرداخته ایم.

دستگاه مکانیزه شستشو سبزی

موتور حباب ساز

موتور حباب ساز که آن را با نام های دیگری همچون هواساز یا بلوئر هم می شناسند، وظیفه ی ایجاد حباب در مخزن شستشو را برعهده دارد. این حباب ها بدون آنکه آسیبی به بافت و ظاهر میوه و سبزی وارد کنند، وجب شستشوی هرچه بهتر و سریعتر محصول می شوند.به علت وجود سیستم حباب ساز این نوع وان شستشو متمایز از وان شستشو قبلی است.به این علت که آب درون وان دیگر راکد نیست و میوه ها و سبزیجات به گردش در می آیند و آلودگی کامل از بین می روند.


موتور پمپ

ستگاه های شستشو می بایست آب را تصفیه نموده تا علاوه بر صرفه جویی در صرف آب، از آسیب به موتور دستگاه هم پیشگیری نمایند. موتور پمپ این آب تصفیه شده را با قدرت بسیار زیادی به سمت نازل ها هدایت می کند. آب پس از شستشوی محصول و تصفیه مجددا به واسطه ی پمپ آب به داخل مخزن شستشو باز می گردد.

موتور گیربکس

نصب موتور گیربکس نیز به منظور حرکت نوار نقاله دستگاه است تا میوه و سبزیجات شسته شده را به مرحله ( دستگاه ) بعدی، بدون دخات اپراتور هدایت کند.

 

از بین وان شستشو اتوماتیک و ساده کدام بهتر است؟

قطعا تا به اینجای مقاله متوجه شده اید که متناسب با کار شما، کدام وان شستشو یا دستگاه شستشوی میوه و سبزی مناسب تر است. اما به طور خلاصه یکبار دیگه و به طور کاملا صریح پاسخ این سوال را خواهیم داد.


اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید که در ابتدای راه هستید و توان پرداخت هزینه زیاد ندارید، پیشنهاد می کنیم از وان های استیل صنعتی ساده، کسب و کار خود را راه اندازی کنید. تنها مساله ای که وجود دارد این است که این وان ها به دلیل نداشتن هیچ گونه موتور، توانایی جابجایی محصولات به صورت اتوماتیک را ندارند و لازم است یک یا دو نیرو وظیفه انتقال مواد را انجام دهند. همچنین متناسب با آلودگی و میزان گل و لای میوه و سبزی مربوطه، تعداد دفعات شستشو بیشتر می شود. یعنی برای داشتن یک شستشوی کاملا بهداشتی لازم است تا مراحل شستشو بیشتر شود.

بعد از آنکه بازار کار خود را به خوبی شناختید و قصد توسعه آن را داشتید، می توانید اقدام به خرید دستگاه های مکانیزه شستشوی سبزی و میوه نمایید. این دستگاه ها که در ظرفیت ها و توان مختلف تولید می شوند، می توانند پاسخگوی ظرفیت شستشوی بالای در روز باشند. همچنین با سیستم گردش اب، آب تصفیه و مجددا در زنجیره شستشو قرار می گیرد. به این ترتیب علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، جای هیچ گونه نگرانی در خصوص شستشو و ضدعفونی مواد وجود نخواهد داشت.

وان شستشو اتوماتیک و ساده

قیمت وان شستشو اتوماتیک و ساده

با آنکه قیمت دستگاه مکانیزه شستشوی سبزی از وان های معمولی بسیار بیشتر است، اما بعد از مدت زمان کوتاهی که از راه اندازی دستگاه بگذرد، نه تنها قیمت مازاد را جبران می کند، بلکه حاشیه سود بیشتری برایتان فراهم خواهد نمود. ضمن آنکه شستشوی اصولی تری خواهید داشت و در مصرف آب، زمان و هزینه ها صرفه جویی خواهید نمود.

این دستگاه های مکانیزه انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها کاملا مناسب یک یا چند نوع محصول خاص است وبرخی دیگر برای اغلب میوه و سبزی ها کاربرد دارند. از طرف دیگر تعداد و نوع موتورها، ظرفیت مخزن، نوع استیل و سفارشی سازی محصول از جمله مواردی هستند که بر قیمت دستگاه های مکانیزه شستشو تاثیر گذار است.
برای تعیین قیمت وان های استیل ساده نیز مواردی چون جنس استیل و ظرفیت مخزن تاثیرگذارند.

وان استیل اصفهان

شرکت نیکوپک یکی از تولید کنندگان برتر این حوزه در استان اصفهان است که افتخار تولید انواع دستگاه شستشو میوه و سبزی و راه اندازی خطوط تولید مختلف برای مشتریان عزیز چه در اصفهان و چه در استان های دیگر را داشته است.
ما ضمن اسفاده از بهترین متریال و تجهیزات برای دستگاه های خود، 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش قرار داده ایم. بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید دستگاه های مورد نیاز خود به صورت انلاین یا حضوری نمایید.

شماره های تماس: 03133931360 - 09220669450

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیرا