09220669450 – 03133931360

بسته بندی خشکبار

بسته بندی خشکبار
آنچه خواهید خواند:

با توجه به اهمیت حفظ کیفیت خشکبار، بسته بندی اصولی آنها بسیار موثر خواهد بود. بسته بندی مناسب از نظر بهداشتی و زیبایی میتواند باعث افزایش عمر خشکبار و جذب مشتریان بیشتر نیز شود. امروزه دستگاه های بسته بندی مواد غذایی زیادی در بازار موجود می باشد که در وزن های بسیار متنوعی اقدام به بسته بندی خشکبار می کنند. این دستگاه ها در حوزه های مختلفی مانند بسته بندی آجیل و میوه های خشک و سایر خشکبار مورد استفاده قرار می گیرند.

خشک کردن محصولات يكي از قديمي‌ترين روش‌هاي نگهداري مواد غذايي می باشد. در بین خشکبار، میوه های خشک رایج ترین اقلامی هستند که بسته بندی می شوند. میوه های خشک طبیعتاً گران هستند. اندازه ذرات آنها در مقایسه با غلات یا سایر مواد غذایی میان وعده سنگین است و معمولاً در کیسه های 50 گرمی تا 1 کیلوگرمی بسته بندی می شوند. به دلیل گران بودن محصول، وزن بسته بندی باید در حد مجاز باشد در غیر این صورت باعث ضرر می شود .

تقاضای فزاینده و آگاهی رو به رشد مردم نسبت به سلامتی، فشار مداومی را بر تولیدکنندگان وارد می‌کند تا مقادیر بالاتری را با دقت بهتر در وزن خالص و کیفیت بهتر بسته‌بندی کنند. امروزه بسته بندی خشکبار هم در منزل و هم در کارخانه های بزرگ انجام می شود. در ادامه به هر دو این کسب و کار می پردازیم:

بسته بندی خشکبار در منزل

بسته بندی خشکبار یکی از روش های کسب درآمد در منزل است که افراد زیادی در این حوزه فعالیت میکنند.
معمولا کسب و کارهای خانگی بسته بندی خشکبار را به صورت دستی انجام می دهند. تیمی متشکل از 3 تا 4 نفر هستند که کیسه را پر می‌کنند، سپس وزن می‌کنند، دوباره مواد داخل کیسه را کم و زیاد می‌کنند تا وزن مشخص شده را به دست آورند و سپس آخرین نفر آن را در به صورت دستی بسته بندی می کند.


این روش بسیار چالش آفرین است، اولاً اینگونه وابستگی زیادی به افراد معدودی به وجود می آید در حالی که نیروی انسانی همیشه در دسترس نیست. سرعت در وزن کردن سریع بر روی ترازو در این روش بسیار مهم است و تنها تعداد کمی از افراد در این کار مهارت دارند. غیبت این افراد در یک روز کاری می تواند موجب نگرانی کارفرما و حتی ضرر مالی نیز شود.

یک چالش دیگری که اکثرا با آن مواجه هستند کنترل و نظارت بر وزن بسته ها است که ممکن است به خاطر خطای اجتناب ناپذیر انسانی، اشتباهی در وزن کشی اتفاق بیفتد.
تا زمانی که تیراژ تولید در محدوده 500 تا 1000 کیسه در روز باشد، سیستم دستی می تواند آن را پشتیبانی کند. سیستم بسته بندی دستی برای شروع راه اندازی کسب و کار بسیار عالی می باشد زیرا ارزان است و بسیار مقرون به صرفه اما زمانی که حجم تولید شروع به افزایش می کند، این روش دیگر جوابگو نمی باشد.

کارخانه بسته بندی خشکبار

کارخانه های بسته بندی خشکبار با تیراژ بالا جهت صرفه جویی در نیروی انسانی، وزن کشی دقیق،کاهش مصرف برق و صرفه جویی در هدر رفت مواد، افزایش سرعت و بسته بندی های زیباتر با وزن های یکسان از دستگاه بسته بندی خشکبار استفاده می کنند.

امروزه تولید کنندگان ماشین آلات به دلیل افزایش تقاضا به تولید دستگاه بسته بندی خشکبار می پردازند. این دستگاه ها به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک موجود هستند.
دستگاه نیمه اتوماتیک بسیار ارزان تر از دستگاه بسته بندی اتوماتیک است اما تنها قادر است نزدیک به 5000 بسته را در یک روز با استفاده از 2 نفر اپراتور بسته بندی کند. بنابراین این دستگاه مناسب کارگاه های کوچک با تولید کم می باشد.
یکی از کاربردی ترین دستگاه هایی که برای بسته بندی خشکبار استفاده می شود دستگاه بسته بندی توزین دار گرانولی می باشد.

مکانیزم این دستگاه به گو نه ای است که خشکبار در قیف بالایی ریخته می‌شوند و از طریق فیدرهای ارتعاشی وارد ورودی توزین می شوند و در آنجا به دقت وزن می‌شود و سپس مواد در کیسه تخلیه و بسته بندی می‌شوند.
این دستگاه به صورت خودکار کار می کند و می توان وزن خالص مختلف بسته بندی خشکبار را در نظر گرفت و وارد برنامه دستگاه کنیم تا در حافظه آن ذخیره شود. در مرحله بعد تنها با چند کلیک روی صفحه نمایش می توان هر وزن تنظیم شده را به دست بیاوریم. با این دستگاه می توان تاریخ بسته بندی و وزن خالص بسته را به راحتی و به طور خودکار روی کیسه چاپ کرد.

بسته بندی خشکبار


انواع بسته بندی خشکبار

خشکبار را می توان هم در ظروف بسته بندی خشکبار بسته بندی کرد هم در نایلون بسته بندی خشکبار. در صورت استفاده از نایلون بسته بندی خشکبار می توان سایز و ابعاد آن را با استفاده از تنظیمات دستگاه تغییر داد.متناسب با خط تولید و تیراژ آن ، این دستگاه بسته بندی در انواع مختلف از دو تا 20 توزین موجود است.بسته بندی خشکبار در محدوده 50 گرم تا 1 کیلوگرم انجام می شود و یک دستگاه باید بتواند کل این محدوده وزنی را بسته بندی کند.


ویژگی های یک دستگاه بسته بندی خوب و کاربردی

تولیدکنندگان خشکبار بسته بندی مایلند که این دستگاه قابلیت تغییر از یک تنظیم وزن به دیگری را با سهولت و بدون تغییر قطعات داشته باشد. وزن کشی کیسه باید با دقت بسیار و با خطای ناچیز انجام شود. کار با دستگاه نیز باید ساده باشد و آموزش آن به یک اپراتور جدید به راحتی انجام شود. این براساس بازخوردی است که ما از تولیدکنندگان بسته بندی خشکبار دریافت می کنیم. در زیر به چند ویژگی این دستگاه می پردازیم:

  • از هدر رفت مواد جلوگیری کند.
  • زمان بسته بندی را کاهش دهد.
  • وابستگی به نیروی انسانی را کاهش دهد.
  • بسته بندی را به شیوه ای بهداشتی انجام دهد.
بسته بندی خشکبار

قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه های متنوعی در بازار موجود می باشد که براساس پارامترهای متفاوتی قیمت گذاری می شوند. پارامترهایی مانند میزان مصرف انرژی دستگاه، تعداد بسته بندی در یک روز، نوع برق مصرفی و قابلیت های آن تاثیر مستقیمی بر روی قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار دارند.
در آخر،نکته قابل ذکر در مورد این دستگاه ها این است که تولیدکنندگان باید قبل از خرید دستگاه به گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کنند و از یک شرکت معتبر خرید خود را انجام دهند.

برای حمایت از کسب و کارهای جدید و نوپا، یا کسانی که قصد توسعه کار خود را دارند، پک دستگاه بسته بندی حبوبات وخشکبار را برای مشتریان عزیز با تخفیف منصفانه در فروش ویژه قرار داده ایم. برای اطلاع بیشتر درخصوص قیمت و مشخصات فنی تجهیزات ذکر شده، به صفحه مربوطه رجوع فرمایید.

نیکوپک

شماره های تماس: 03133931360 - 09220669450

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیرا