09220669450 – 03133931360

قیمت دستگاه آسیاب خوراک دام

دستگاه آسیاب دامداری
آنچه خواهید خواند:

قیمت دستگاه آسیاب خوراک دام با یکدیگر متفاوت هستند. هر یک از این دستگاه ها در ظرفیت ها و مکانیزم های متفاوتی تولید و عرضه می شوند. در واقع قیمت آسیاب دامداری به ظرفیت دستگاه، تعداد تیغه ها، نوع موتور، جنس بدنه و دیگر عوامل بستگی دارد.
از خوراک ماهیان پرورشی گرفته تا خوراک دام و طیور، صنعت تولید خوراک دام بر استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات فرآوری که در حال حاضر موجود است متکی است. تولید خوراک دام یکی از مهمترین چرخ دنده های چرخه اقتصاد جهانی و تولید مواد غذایی است.
بدون ماشین آلات برای تهیه تغذیه حیوانات در عملیات بزرگ کشاورزی و دامپروری، آنها قادر به پاسخگویی به تقاضای لازم برای گوشت و لبنیات و…. نخواهند بود. شرکت‌هایی که غذای حیوانات را پردازش می‌کنند، به اندازه شرکت‌هایی که غذای انسان را پردازش می‌کنند، به ماشین‌آلات خوب متکی هستند.

انواع آسیاب خوراک دام

در فرآیند تهیه خوراک دام محصولات را پودر یا بلغور می کنند. برای بلغور کردن محصولات باید از دستگاه آسیاب شمشیری استفاده کرد و برای پودر کردن آنها معمولا از دستگاه آسیاب چکشی استفاده می شود. هر کسب و کاری بسته به نیاز و میزان تولید خود و همچنین نوع محصولش، دستگاه مناسب را انتخاب می کند.

دستگاه آسیاب شمشیری

تیغه های دستگاه آسیاب شمشیری همانطور که از نام آن مشخص است به صورت شمشیری می باشد. مقدار کنگره در این دستگاه کمتر از دستگاه آسیاب چکشی می باشد تا مواد بلغور شوند و به صورت پودر در نیایند. از این دستگاه معمولا برای تهیه خوراک طیور استفاده می شود زیرا قادر است انواع دانه ها را به بلغور تبدیل کند.

اسیاب چکشی دامداری و مرغداری

آسیاب چکشی دامداری دستگاهی است که تنها هدف آن خرد کردن و آسیاب کردن مواد به ذرات ریز و کوچک‌تر است. این دستگاه عمل آسیاب را با قرار دادن مواد تحت یک سری ضربات مکرر انجام می‌دهد.
این آسیاب بیشترین کاربرد را در فرآوری مواد غذایی و شیمیایی دارد. این دستگاه شامل چکش‌های مختلفی است (به‌ طورکلی حداقل چهار عدد) که به یک شافت کانونی متصل است و درون یک محفظه فلزی غیر قابل انعطاف و سخت قرار دارد. در این نوع آسیاب، چکش ها مهمترین اجزا می باشند زیرا با محصولات در تماس مستقیم هستند و در تعیین کیفیت محصول آسیاب شده نقش تعیین کننده ای دارند.

مواد مورد آسیاب، توسط این قطعات مستطیل شکل از فولاد سخت شده (چکش محکم) که در داخل محفظه به‌سرعت می‌چرخند، ساییده می‌شوند.

این چکش‌های در حال چرخش شدید (از شافت کانونی چرخان) با سرعت بسیار بالا حرکت می‌کنند و باعث خرد شدن و آسیاب شدن مواد می‌شوند. این دستگاه مواد را در مراحل مختلف نیز می‌تواند آسیاب کند بدین معنی که ابتدا آن را به‌صورت بلغور درآورده و سپس پودر می‌کند.
آسیاب چکشی دارای مش های متفاوتی است که قادر است اندازه قطعات پودر شده را کنترل کند.
یک نکته ی حائز اهمیت در مورد آسیاب های چکشی این است که به دلیل چرخش سریع چکش ها و برخورد آنها با محصولات، گرما تولید می شود. به همین دلیل این دستگاه برای مواد چرب مانند فندق مناسب نمی باشد.

دستگاه آسیاب چگونه کار می‌کند؟

اکنون‌که به معرفی آسیاب چکشی پرداختیم، نکته بعدی این است که متوجه شوید دستگاه آسیاب چکشی دامداری چگونه قادربه خرد کردن مواد است.
اساساً، اصل کار آسیاب چکشی دامداری چندان پیچیده نیست. این مراحل مهم مختلف از زمانی که مواد را می‌ریزیم تا زمان جمع‌آوری آن‌ها را شامل می‌شود.

 1. ابتدا با قرار دادن مواد در قیف تغذیه شروع خواهید کرد. از اینجا مواد به مراحل پردازش دیگر منتقل می‌شود. نکته قابل‌توجه این است که خصوصیات فیزیکی آسیاب چکشی دامداری به‌گونه‌ای است که بدون اینکه تغییری در خصوصیات شیمیایی مواد ایجاد کند آن‌ها را خرد و آسیاب می‌کند.
 2. در مرحله بعدی، مواد به محفظه خردکن منتقل می‌شوند. این انتقال می‌تواند توسط فیدرهای دارای سیستم اندازه‌گیری یا از طریق نیروی جاذبه انجام شود. این محفظه دارای تیغه و چکش است که اندازه مواد را کاهش می‌دهد. خرد کردن چندین بار تکرار می‌شود تا زمانی که اندازه مورد نظر حاصل شود.
 3. فرآیند نهایی در محفظه خروجی صورت می‌گیرد. این محفظه دارای صفحه‌های فلزی مشبک (مش) است که مواد خرد شده یا فرآوری شده را به بیرون دستگاه فیلتر می‌کنند. به بعضی از مواد خرد شده اجازه عبور داده می‌شود، درحالی‌که برخی دیگر بسته به‌اندازه آن‌ها برای خرد شدن بیشتر در دستگاه باقی می‌مانند. به‌طور خلاصه این اصل عملکرد دستگاه آسیاب چکشی دامداری است.

برخی از عوامل اصلی که در عملکرد آسیاب چکشی تعیین‌کننده هستند عبارت‌اند از:

 • طراحی و پیکربندی چکش‌ها
 • سرعت شافت و موتور
 • اندازه صفحات مش

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، بسته به سطح عملکردی که می‌خواهید به دست آورید، این پارامترها قابل تنظیم هستند.

خط تولید خوراک دام

امروزه صنعت خوراک دام یک سیستم صنعتی کامل ایجاد کرده است و کارخانه خوراک دام دارای تکنولوژی کامل فرآوری خوراک است. فرآیند اصلی فناوری تولید خوراک دام و طیور و آبزیان عبارت است از: تهیه مواد اولیه – آسیاب کردن مواد – اختلاط – پلت کردن – خنک کردن – غربالگری – بسته بندی محصول نهایی. (این فقط یک فرآیند استاندارد است و برخی از مشتریان فرآیندها و الزامات خاصی دارند.)
برای راه اندازی خط تولید خوراک دام مهمترین دستگاه صنعتی برای پودر و بلغور کردن مواد دستگاه آسیاب می باشد. این دستگاه باعث افزایش سرعت کار، بهینه کردن انرژی مصرفی و کاهش تعداد نیروی انسانی می شود.

خرید دستگاه آسیاب خوراک دام

دستگاه آسیاب دامداری در صنعت پرورش دام ، طیور و آبزیان به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. از این دستگاه برای خرد یا بلغور کردن دانه های خوراک دام و طیور مانند گندم، جو، ذرت، سویا، کنجاله، تفاله و برخی مواد دیگر استفاده می شود. این بلغورها با غذای دام و طیور ترکیب میشود و به آنها تغذیه میشود.

این دستگاه ها بسته به میزان و حجم دانه ها، با ظرفیت های متفاوتی قابل سفارشی سازی می باشد.
ماشین آلات خوب سطح تولید شما را بالا نگه می دارد و فرآیندهای کلی تولید را موثرتر می کنند. اما این نوع ماشین آلات اغلب هزینه ی زیادی دارند، به خصوص زمانی که نیاز به جایگزینی یا ارتقای دستگاه های قدیمی را دارید که قادر به تعمیر یا فروش آن ها نیستید.
به همین دلیل است که خرید مستقیم از کارخانه معقول ترین راه برای پایین نگه داشتن هزینه ها در عین بالا نگه داشتن سطح کیفیت تولید است.
چه یک تولید کننده در حجم کارخانه باشید یا دارای یک کارگاه کوچک، با خرید مستقیم از کارخانه تولید ماشین آلات صنایع غذایی قیمت های بسیار پایین تری نسبت به خرید از واسطه ها پیدا خواهید کرد.

نکات مهم در خرید آسیاب دامداری

 • بلغور کردن مواد به صورت یکدست و یکنواخت
 • امکان اضافه کردن نوار نقاله بالابر در زیر خروجی آسیاب
 • بازدهی بالا
 • دارای سیستم گرد و غبار گیر
 • دارای مش هایی در اندازه های متفاوت
 • دارای کلید کنترل اضافه بار
 • جابجایی آسان

بایدها و نبایدهایی که در ساخت اسیاب دامداری باید رعایت شود:

آسیاب محصولات در گذشته به صورت دستی انجام می شد. اما امروزه با روی کار آمدن تجهیزات صنعتی، این روش منسوخ شده است و دستگاه های آسیاب مختلفی جایگزین آن شده اند.

دامداران برای هضم راحت تر و سلامت دستگاه گوارش دام، مواد مورد نیاز خوراک این حیوانات را خرد یا بلغور می کنند. برای آسیاب کردن خوراک دام از آسیاب دامداری استفاده می شود. این کار باعث خوش خوراک شدن غذای مصرفی در دامداری نیز می شود.
در ساخت آسیاب دامداری باید به کیفیت، ابعاد و طرز قرار گرفتن تیغه ها توجه شود. از طرفی دیگر با توجه به اینکه تیغه ها در اشکال و انواع مختلفی تولید می شوند، سرعت چرخش و قدرت تیغه ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

این دستگاه باید به گونه ای طراحی شود که بتوان انواع دانه ها وغلات را با آن خرد یا بلغور کرد. این دستگاه باید به گونه ای طراحی شود که از اتلاف محصول و دور ریز آن جلوگیری شود.

نیکوپک قادر به عرضه آسیاب در ابعاد و ظرفیت مختلف بنا به درخواست و خواسته مشتری می باشد.

بیشتر بخوانید: معرفی ۳ مدل از بهترین آسیاب های صنعتی

شماره های تماس: 03133931360 - 09220669450

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیرا