09220669450 – 03133931360

معرفی 3 مدل از بهترین آسیاب های صنعتی+قیمت

بهترین آسیاب صنعتی
آنچه خواهید خواند:

آسیاب های صنعتی در مدل های متنوعی ساخته می شوند که از نظر امکانات، ظرفیت تولید و سایز پودر با یکدیگر متفاوت هستند. با پیشرفت تکنولوژی، آسیاب های صنعتی مدرن بسیار پیچیده و همه کاره شده اند و عملکرد و بهره وری بهتری را ارائه می دهند.

این آسیاب ها در آسیاب کردن، خرد کردن و کاهش ذرات به اندازه‌های کوچکتر بسیار دقیق و با سرعت عمل بالا هستند.
در این مقاله قصد داریم به معرفی 3 مدل از بهترین آسیاب های صنعتی موجود در بازار بپردازیم.

لیست بهترین آسیاب های صنعتی

به طور کلی این آسیاب های صنعتی در دو گروه چکشی و پولورایزر قرار دارند. آسیاب های چکشی خود به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به شرح هر یک پرداخته ایم:

1.آسیاب های صنعتی چکشی

اولین مدل آسیاب های صنعتی چکشی هستند که در ظرفیت های مختلفی ارائه می گردند.قدرت موتور این آسیاب ها 20 اسب بخار، 40 اسب، 70 اسب و 100 اسب می باشد. این آسیاب ها دارای مگنت هستند و حداقل سایز مش آنها یک میلیمتر می باشد.

جنس چکش های آنها فولاد سخت شده می باشد و تعداد آنها با توجه به ظرفیت دستگاه متفاوت است.
آسیاب چکشی محصولات را در دو مرحله پردازش می‌کند: مرحله ضربه که اولین مرحله است که باعث کاهش اندازه محصولات می‌شود و مرحله دوم ریزتر کردن مواد به ذرات بسیار کوچکتر با تجزیه و برش بیشتر تا به اندازه مناسب برسد.

دستگاه آسیاب چکشی چهار بخش اصلی را تشکیل می‌دهد و هر بخش نقش خاصی در پردازش مواد دارد. جنس و اندازه ی این بخش ها در قیمت دستگاه آسیاب چکشی بسیار تاثیر میگذارند.
سایر اجزایی که آسیاب چکشی را تعریف می‌کنند شامل ساختار پایه، پوشش‌های پایین و بالا، محورانتقال، جداکننده دیسک، غربال ذرات و یاتاقان انتقال است.

 
 


کاربردهای آسیاب چکشی صنعتی:

در صنایع مختلف به ویژه در صنعت غذایی برای آسیاب کردن انواع غلات و ادویه جات مورد استفاده قرار میگیرد.

2. آسیاب های صنعتی چکشی پیشرفته

دومین مدل آسیاب های صنعتی در ظرفیت و امکانات با مدل اول تفاوت دارند. از امکانات منحصر بفرد این اسیاب ها می توان به دمنده هوا جهت جدا کردن ناخالصی ها در ورودی آسیاب اشاره کرد.

از دیگر امکانات این آسیاب ها داست کالکتور می باشد که از انتشار گرد و غبار ناشی از پودر شدن مواد ایجاد می شود جلوگیری میکند. قدرت موتور این آسیاب ها 100 اسب، 120اسب، 150 اسب و 200 اسب می باشد.
تاکنون این دستگاه به‌عنوان بهترین و پرکاربردترین دستگاه آسیاب صنعتی شناخته‌ شده است که از ضربات مکرر برای شکستن و خرد کردن مواد استفاده می‌کند. در واقع ضربات چکشی، یک عمل غالب در آسیاب چکشی صنعتی محسوب می‌شود.

بااین‌حال، این عملکرد چیزی است که می‌تواند از یک دستگاه به دستگاه دیگر و تولید کننده آسیاب صنعتی دیگر متفاوت باشد. این دستگاه در طیف گسترده‌ای برای موادی که به‌نوعی به پردازش نیاز دارند، مفید است.


کاربردهای آسیاب چکشی صنعتی پیشرفته :

در صنایع غذایی برای آسیاب گندم و دیگر غلات، انواع ادویه جات و دیگر محصولات غذایی و همچنین در صنعت دام و طیور برای خرد کردن غذای دام در ظرفیت های تولید بالا مورد استفاده قرار میگیرد.


نکاتی که باید هنگام خرید یک آسیاب چکشی مد نظر قرار دهید:

در آسیاب‌های چکشی، مهم‌ترین نکته جنس چکش‌هاست. اگر جنس چکش‌ها مناسب و به اندازه کافی سخت نباشند، زود ساییده می‌شوند، عمر کوتاهی خواهند داشت و کیفیت پودر تولید شده را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند.
در دستگاه آسیاب چکشی باید مکانیزمی تعبیه شده باشد تا مواد ناخواسته مانند سنگ‌ها و فلزات از طریقی به محفظه خردکن راه پیدا نکنند زیرا ممکن است به دستگاه آسیب برسانند.
تخلیه مواد از قسمت خروجی (مش) باید به صورت موثری انجام پذیرد در غیر اینصورت ممکن است در قسمت تخلیه انسداد به وجود آمده و سبب آسیب رسیدن به چکش‌ها گردد.
از داشتن سوئیچ کنترل بار دستگاه اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت در هنگام وجود اضافه بار الکتروموتور آسیاب چکشی ممکن است آسیب‌های غیر قابل جبرانی ببیند.

مشاهده قیمت دستگاه آسیاب صنعتی

دستگاه آسیاب صنعتی


3.آسیاب صنعتی پولورایزر

سومین مدل بهترین آسیاب صنعتی آسیاب پولورایزر می باشد. این نوع آسیاب ها برای تهیه خوراک دام، طیور و آبزیان استفاده می شود. برای مواد چرب و مرطوب می توان از آسیاب های پولارایزر استفاده کنیم که بسیاری دیگر از انواع آسیاب ها از انجام آن ناتوان هستند.

همین امر باعث گسترش کاربرد این آسیاب در صنایع تولید خوراک آبزیان و طیور شده است.
از آسیاب های پولارایزر جهت بدست آوردن پودر به صورت غبار در حد 200 میکرون استفاده می شود. ولی اگر بخواهیم محصول خروجی به صورت غبار نباشد و سایز بالاتر از 900 میکرون باشد از آسیاب های چکشی استفاده می شود.

این نوع آسیاب ها در کارخانه ها و کارگاه های بزرگ استفاده می شود که ظرفیت تولیدی آنها زیاد می باشد.
همان‌طور که می‌دانید، باید برخی از مواد را آسیاب، پودر یا خرد کنید تا بتوانید بهره‌وری پردازش آن‌ها را افزایش دهید. این آسیاب ها در صنایع وسیعی از جمله دارویی و بهداشتی، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی و…کاربرد دارند.

کاربردهای آسیاب پولورایزر:

پیشرفت در تکنولوژی آسیاب های صنعتی منجر به توسعه ماشین آلات بسیار کارآمد و دقیقی شده است که نیازهای خاص صنایع مختلف را برآورده می کند.

این دستگاه جهت تهیه غذای آبزیان، غذای طیور و در صنایع شیمیایی جهت ساخت انواع سموم و همچنین در صنعت داروسازی برای تهیه انواع داروها به صورت پودر مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به جزییات کاربرد آسیاب پولورایزر در صنعت داروسازی می پردازیم.

 

استفاده از آسیاب‌های پولورایزر در صنعت داروسازی

کاربرد دستگاه آسیاب صنعتی در صنایع مختلف کاملاً مسلم و مشهود است. در صنعت داروسازی نیز به طور گسترده از این دستگاه استفاده می شود. همان‌طور که میدانید، محصولات دارویی مختلف حاوی ترکیباتی از مواد مختلف هستند.
در صنعت داروسازی، مواد با اندازه‌های مختلف برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این مورد، دستگاه آسیاب صنعتی در تولید پودر در سایزهای مختلف استفاده می شود. آنچه این دستگاه ها را منحصربه‌فرد می‌کند این است که می‌توانند همه نوع موادی را در اندازه های مختلفی پودر کنند.

این نه‌تنها در صنعت داروسازی بلکه برای دیگر صنایع مانند فرآوری مواد غذایی و لوازم‌آرایشی نیز مفید و مورد توجه تولید کننده آسیاب صنعتی است.
دستگاه آسیاب صنعتی امکان سرعت بخشیدن به روند تولید را دارا می‌باشد. این دستگاه تولید حجم زیادی از داروها در کوتاه‌ترین زمان ممکن را آسان می‌کند. در واقع، این دستگاه نقش اساسی در پردازش مواد مختلف در صنعت دارویی ایفا می‌کند.
در واقع اگر می‌خواهید به ترکیب بهتری از مواد به‌ویژه در صنعت داروسازی دست‌یابید، کاهش اندازه ذرات به میزان توصیه‌شده لازم و ضروری است.

دستگاه آسیاب صنعتی دارای سطح نسبتاً یکنواختی در پودر کردن مواد است که امکان دستیابی به مخلوط بهینه مواد را برای شما ممکن می‌سازد.

مشاهده قیمت دستگاه آسیاب پولورایزر

دستگاه آسیاب پولورایزر
                          

آشنایی با مکانیزم انواع آسیاب های صنعتی

حقیقت این است که دستگاه آسیاب صنعتی نسبتاً یک دستگاه ساده است. منظور من در اینجا این است که لزوماً طیف وسیعی از اجزای پیچیده را شامل نمی‌شود یا به مکانیزم پیچیده‌ای نیاز ندارد.

این بدین معناست که کار با آسیاب صنعتی آسان است. با توجه به اینکه دارای اجزای اساسی است، بسیار کاربر پسند است. بااین‌وجود، شما همچنین باید توجه داشته باشید که دستگاه‌های آسیاب صنعتی بسته به کاربرد خاص، طیف وسیعی دارند.
مکانیزم عملکرد همهٔ چنین دستگاه‌های آسیاب تا حدودی شبیه به یکدیگر به نظر می‌رسد، و اگر تنوع وجود داشته باشد، در حالت ایده آل ناچیز است. این موضوع به دلیل این واقعیت است که اکثر اجزای این دستگاه‌ها ظاهراً مشابه هستند.

با این‌وجود، پیشرفت های متعددی توسط تولید کننده آسیاب صنعتی طی سالهای گذشته انجام‌شده است. البته در این مورد، تمایل این است که اطمینان حاصل شود که این نوع دستگاه کارایی مطلوب را در حین کار ارائه می‌دهد.

ویژگی های مهمی که یک دستگاه آسیاب صنعتی باید داشته باشد

  • بهترین آسیاب صنعتی آسیابی است که کم صدا و بدون لرزش باشد و همچنین جنس بدنه محکمی نیز داشته باشند.
  • این دستگاه ها چون با مواد غذایی در تماس هستند باید از فولاد ضد زنگ با رنگ الکترواستاتیک ساخته شوند.
  • دارای راندمان بالا با حداقل استهلاک و نیاز به تعمیرات نیز نباشد.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه آسیاب صنعتی

قیمت دستگاه آسیاب صنعتی با توجه به پارامتر هایی مانند امکانات دستگاه، ظرفیت تولید آن و …. متفاوت است. جهت خرید یک دستگاه باید هدف تولید و بودجه در دسترس خود را مورد توجه قرار دهید.

نیکوپک به عنوان تولید کننده آسیاب صنعتی به طراحی و تولید انواع دستگاه اسیاب صنعتی با بهترین کیفیت می پردازد. تمام دستگاه های نیکوپک دارای ضمانتنامه و خدمات پس از فروش می باشند.

شماره های تماس: 03133931360 - 09220669450

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *